Rion RE80

קורקינט חשמלי הכי הטוב בישראל 2020

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

קורקינט חשמלי הכי טוב או הכי מתאים?

השאלה שבאמת צריכה להנחות אותנו היא: הכי טוב במה?? האם קורקינט חשמלי הכי מהיר הוא הכי טוב? אולי הכי אמין? הכי גדול? הכי קטן? הכי חזק?

התשובה לשאלה היא קצת יותר מורכבת מאשר שם מותג כזה או אחר. בשורה  התחתונה, הקורקינט הכי טוב הוא הקורקינט שהכי מתאים לכם.

במאמר הבא ננסה קצת לעשות קצת סדר ולתת לכם את הכלים לקחת החלטה מושכלת לבחירה שלכם. 

בעולם ישנן שלוש חברות המובילות את פיתוח הקורקינטים בשוק הבינלאומי. הקורקינט שמוביל את שיא הטכנולוגיה הוא ללא ספק הRion שגם מחזיק בתואר הקורקינט הכי מהיר. הגיר הפלנטרי שכיום נמצא בכל אופניים חשמליים, היה במנוע של הריון שבקורקינטים עוד היה מנוע פחמים ושרשרת. Rion רואים בעצמם פורצי דרך וחברת טכנולוגיה לא פחות מאשר יצרן קורקינטים. השם החם של התעשייה הוא כמובן  Dualtron של Minimotors הקוראנית שמגיע במגוון רחב של דגמים. בשנים האחרונות מינימוטורס השקיעו מאוד בשוק הבינלאומי וכיום ניתן לראות את הדואלטרונים זמינים לרכישה בהרבה מקומות בעולם בעזרת זכיינים מקומיים שנותנים גם שירות ואחריות. העוף המוזר של התעשייה הוא הWeped GT 50E עם עיצוב שהרבה אוהבים לשנוא, ולכן הוא בהחלט קורקינט מעניין. 

חלק מהדגמים הנ"ל נמצאים בארץ בצורה כזו או אחרת, אך לאף אחד מהקורקינטים האלו אין יבוא סדיר לישראל לצערנו.

אז יאללה, נתעורר מהסרט ונחזור לשוק הישראלי….

 

רגע לפני שאנחנו הולכים לקנות קורקינט, שלוש דברים צריכים להנחות אותנו:

  1. תקציב
  2. מהו השימוש שאנחנו הולכים לעשות עם הקורקינט
  3. שירות 

שירות לקורקינט חשמלי

נתחיל מהסוף דווקא,  זהו אחד הפרמטרים הכי חשובים. כאשר רוכשים קורקינט חשמלי, הרבה שוכחים שהם יצטרכו לקבל שירות גם אחרי קניית הכלי. חשוב לוודא שיש לכם טכנאי נגיש שידע לתת לכם מענה לתיקונים ושירות. הקורקינט יכול לשרת אותכם הכי טוב שאפשר, אבל כל מי שיש לו קורקינט יודע שאין דבר יותר מעצבן מלחפש מי שיתקן לך פנצ'ר בקורקינט כי החנות אופניים חשמליים ליד הבית לא יודעת לטפל בקורקינטים. או להעמיס את הקורקינט ולחזור לחנות כי לא תקנו את התקלה כמו שצריך. 

קורקינט חשמלי הוא הכלי תחבורה שלכם וזה דורש טיפולים וקצת אהבה מידי פעם. לפעמים גם יהיו לכם תקלות. לכן שאתם ניגשים לעשות נסיעת מבחן נסו לעמוד על טיב השירות.. כולם נחמדים שהם רוצים למכור לכם קורקינט,  השאלה איך הם יהיו שתצטרכו שירות. קשקשו עם הטכנאי, שאלו את דעתו. הטכנאים מטפלים בכלים האלו כל היום ולכן הם יוכלו לתת לכם אינדיקציה הרבה יותר טובה. לכל קורקינט חשמלי נקודות תורפה ודברים שהוא קצת פחות. נסו לברר מה הן ואם זה דברים שאתם יכולים לחיות איתם. תשאלו חברים ובימינו גם אין שום בעיה לשאול בקבוצות הרלוונטיות ברשתות החברתיות אנשים שכבר רכשו את הדגמים שאתם מעוניינים בהם. הטיפ אולי הכי טוב זה פשוט לשאול את הלקוחות האחרים שאתם פוגשים בחנות מה דעתם.

תקציב

ברור, הרי אנחנו לא רק רוצים את הקורקינט הכי טוב, אנחנו גם רוצים אותו הכי זול נכון? אבל בסופו של דבר יש מחירי שוק וגם אם קיבלת קורקינט באיזה מחיר טוב או הנחה.. עדיין יש איזשהו טווח מחירים לקורקינט חשמלי כזה או אחר. כיום השוק מלא בקורקינטים מכל הסוגים ומכל המינים. קורקינטים ישראליים, קורקינטים סיניים. כולם אומרים שהם הכי טובים ושהדגם שלהם הוא הכי מוצלח. 

סבבה, ובכל זאת…

חילקתי לכם את נושא התקציב לפי הגדלים .לרוב (אבל לא תמיד) כמה שהקורקינט יהיה יותר גדול וחזק – הוא גם יעלה יותר.

קורקינטים קטנים

מתחילים באזור ה 1500 ש"ח ומעלה

כאן המלך הוא כמובן שיאומי M365 שכבש את הרחובות. עלות מול תועלת אדירה, אבל כמובן צריך לא לשכוח שזה קורקינט קטן מאיכות חלפים נמוכה יחסית וסובל מבעיית פנצ'רים כרונית.  ועל כן יש להשתמש בו בהתאם ולא לצפות שהוא יהיה משהו שהוא לא. קורקינט שיאומי לא מיועד לשימוש אינטנסיבי ועומס גדול.  השיאומי הוא ללא ספק חביב הקהל. הזמינות של החלפים שלו היא גבוהה ולא יקרה ולשיאומי יש פיצ'ר  מדליק שעוזר לכם לדעת מה היא התקלה. תוכלו לתקן אותו בעצמכם בקלות יחסית בעזרת המדריך לאיתור תקלות בשיאומי. בדגם האחרון, שיאומי פתרו את הבעיות שהיו להם עם הכידון בכך שהם החליפו את מנגנון הקיפול לפלדה מאלומיניום כמו שהיה בדגמים הראשונים. תוכלו דיי בקלות לזהות את זה אם תצמידו מגנט ללשונית של הקיפול. כמו כן לשיאומי יש הרבה שדרוגים נחמדים ושוק אפטר מרקט דיי גדול באלי אקספרס שזה בונוס נחמד.

למי שמחפש אופציה יותר איכותית, הן מבחינת איכות החומר והן מבחינת העיצוב אינוקים לייט הוא אופציה יותר איכותית. 

כמובן שבקטגוריה יש עוד אופציות כמו מגוון חיקויים של השיאומי למיניהם. במחיר של 1500 שקלים… עדיף כבר ללכת על המקור. ישנם קורקינט קצת יותר קטנים גם, אך הם כבר הרבה פחות מתאימים לתשתיות בישראל ולכן פחות מומלצים.

קורקינטים בינוניים

מתחילים באזור ה 3500 ש"ח ומעלה

במשך הרבה זמן אינוקים שלטו בקטגוריה הזו עם הקוויק 3. בשנים האחרונות התחרות בשוק הביאה שחקנים חדשים.  אם פעם היינו צריכים להיפרד בשביל קורקינט חשמלי מלפחות 6000 ש"ח… היום יש אופציות זולות כמו פלקון, מרקורי, קוברה, גו ווילס כל הנ"ל הם מוצרי מדבקה שבאופו מקרי או לא, מאוד דומים אחד לשני. חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. ההבדל המשמעותי שלהם הוא במערכת חשמלית יותר חזקה בחלק מהדגמים. 

הגימור של אינוקים, השילדה והמכלולים הם הרבה יותר איכותיים, אבל הרבה מוצאים פתרון לא רע גם באחרים. 

עוד פיתוח ישראלי שקיים בקטגוריה הזו הוא הMii2. הוא לא זול אבל בהחלט נותן פייט לקוויק 3 של אינוקים עם מערכת ברקסים הרבה יותר איכותית ומנגנון קיפול נוח יותר. אופציה קצת פחות איכותית אבל לא רעה בכלל הוא האיי מקס. אם תחפשו טוב ניתן למצוא אותו גם במחירים יחסית נמוכים בקבוצות רכישה.

מי שלא מוכן להתפשר על איכות, אמינות ושירות ימצא מענה בנסיך של הקטגוריה ובין הקורקינטים החזקים בישראל – סקוטאייר. הוא לא זול, והוא מיוצר בישראל ולא בסין.

לאחרונה סקוטאייר יצאו עם דגם חדש וגדול יותר בעל גלגלי 12 וחצי אינץ' שנותנים אחיזה טובה יותר. לכלי הזה בעל סוללת פנסוניק חזקה במיוחד יש את הטווח הגדול בישראל של 70 ק"מ לטעינה. ולא זו לא טעות, 70 ק"מ לטעינה. כל זה יגיע לכם במשקל נוצה של 16 קילו בלבד ובלמים הידראולים כמובן.  

קורקינטים גדולים

החל מ 8000 ש"ח ומעלה 

פעם זה היה טרקר, אקסטרים וקופר שהניעו את הקטגוריה. עדיין נראים פה ושם ברחובות אך אין להם בהווה מענה רשמי. מי שמתעניין בשיפוץ קורקינטים בעצמו ימצא דווקא בהם אחלה אופציה.

למי שמחפש כלי חדש, יש 3 אופציות עיקריות: 

OX של אינוקים

טירקס וכמובן גו'ניור שהוא היחידי כיום בארץ שמגיע עם מערכת חשמלית של 52 וולט. שינהם מבית איגל ישראל. 

ZERO 10X שמיובא לארץ ע"י אופנוסייקל

כולם באמת קורקינטים חשמליים ברמה גבוהה יחסית. חזקים. יפים. ומהירים יחסית לשאר האופציות בשוק. ממליץ לכל אחד לעשות נסיעת מבחן ולהחליט – זה פשוט כיף. כולם טובים וכולם ממותגים מובילים.

 הכי גדול והכי רשע ובקטגוריה משלו: GXP

מי שחשבון הבנק מאפשר לו ורוצה את את הקורקינט החשמלי הגדול בישראל – ה GXP של איגל כמובן. הכלי החזק ביותר שקיים כיום בארץ בייצור סדרתי עם שלל אפשרויות קסטום. רמת גימור מעולה ושלל עיצובים וצביעות לפי דרישה – אתם רק תבחרו מה בא לכם. GXP הוא היחיד שמגיע עם סוללה ביצור ישראלי מתאים 25R הידועים של סמסונג. תאים אלו הם בעלי פריקת זרם של 8C, מה שהופך אותה לסוללה חזקה במיוחד. ביחד עם bms שיכול לעמוד ב 60A היא בהחלט הסוללה האיכותית והחזקה בשוק.  ניתן לבחור בין שלל שיפורים ותוספות ייחודיות לאיגל GXP, כגון מערכת אודיו איכותית ומערכת ניטור לוויינית שמתחברת לטלפון. אחד המאפיינים הכי איכותיים לדעתי שיש ל GXP היא מערכת בלמים הידראולית של טקטרו המפורסמת המגיעה כסטנדרט (ולא, זה לא הברקס שמן שחבר שלכם קנה ב 500 שקל לאופניים שלו). 

האיגל הוא בסיס טוב לשדרוגים ולכן מי שזה הכיוון שלו יכול בקלות לשפץ כלי מיד 2 שאפשר למצוא בקבוצת פשפשוק בפייסבוק.

סיכום

כמובן שיש עוד הרבה קורקינטים טובים יותר וטובים פחות. פשוט תחשבו מה הצרכים שלכם ואיפה אתם עומדים במסגרת התקציב. פנו לכם את יום שישי ותנו קפיצה לצפון בן יהודה בתל אביב שם תוכלו בקלות לנווט ברגל בין חנויות הקורקינטים החשמליים המובילות. כנסו ובקשו נסיעת מבחן – אל תוותרו על זה. נסו לעמוד על מפרט הקורקינט באתרים של החברות ואפילו לחפור קצת בקבוצות. אל תתביישו לשאול שאלות ותוודאו מה האחריות שאתם מקבלים כוללת. 

אל תשכחו שקורקינט חשמלי זה כלי תחבורה והוא דורש תחזוקה. וודאו שיש לכם שירות ואחריות. לא שווה לחסוך כמה מאות שקלים ואז לגלות כשיש בעיה / תקלה – אתם צריכים פתאום ללכת לעיר אחרת או שאתם צריכים להמתין שבועות כי צריך לשלוח את הקורקינט ליבואן.

בהצלחה,

נ.ב.

קורקינט זה זכר! לא נקבה

שיתוף מהיר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך