שירות עד הבית או המשרד

נמאס לכם מפנצ'רים בקורקינט שיאומי? הסיבות והפתרונות

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

צמיגים מקוריים של הקורקינט

הפתרון הכי נפוץ לפנצ'רים בקורקינט שיאומי זה להתקין צמיגים מלאים. האם זה הפתרון האולטימטיבי?? לא בטוח בכלל…

צריך להבין קודם כל למה קורקינט שיאומי סובל מבעית פנצ'רים כרונית. התשובה לכך היא דיי פשוט – בגלל המחיר. הצמיגים המקוריים הם באיכות מאוד נמוכה. זהו דגם של צמיגים המיוצר במיוחד לקורקינט הזה והוא לא נועד להיות איכותי. הוא נועד כדי להוזיל עלויות (רציתם קורקינט ב 1,500 שקל לא?). לכן, רוב הפנצ'רים במקרה הזה הם תוצאה של התפרקות הצמיג מבפנים. הצמיג נחלש ואז הופך לפגיע.  ברוב המקרים, החלק הפנימי של הצמיג פשוט מתפרק ומתחכך כנגד הפנימית ושוחק אותה. כן, גם אם היא פנימית מחוזקת.

צמיג מקורי שנשחק של קורקינט שיאומי
הצמיג המקורי הוא מאיכות נמוכה ולכן אפילו לאחר שימוש קצר... הצמיג מתפרק מפנים ובכך גורם לפנצ'ר בקורקינט.

 צמיגים מלאים / אנטי פנצ'ר

תיקון פנצ'רים בקורקינט שיאומי יכול להיות מתסכל למי שלא מיומן. פתרון אחד הוא להחליף לצמיגים מלאים, אבל צריך לקחת בחשבון את החסרונות של הצמיג הזה.

צמיג מלא הוא בעצם צמיג מלא בגומי – ומכן שמו. צמיג רגיל הוא צמיג שבתוכו יושבת פנימית שאותה ממלאים באוויר. גומי הוא חומר הרבה יותר קשה מאויר (ברור לא?)  ואז הרכיבה הופכת לפחות נעימה.

בקורקינט שיאומי להבדיל מקורקינטים אחרים אין בולמי זעזועים (מה לעשות.. לא שילמתם על זה). מה שלמעשה בולם את הזעזועים בקורקינט הזה הוא אוויר בצמיגים בלבד, כאשר מורידים גם אותו… מקבלים רכיבה הרבה יותר קשה ורגישה לרעידות. הרכיבה הקשה ביחד עם התשתיות הלוקות בחסר בארץ הם מתכון לרעידות של החלקים הפנימיים של הקורקינט. דבר זה עלול להביא לניתוקים ובעיות במערכת החשמלית של הקורקינט. 

יש שיגידו שההבדל ממש מורגש ויש כאלו שיגידו שהם לא מרגישים כלום. לא לכולם זה מתאים, אבל אם אתם מוכנים לוותר על איכות רכיבה בשביל להימנע מפנצ'רים בקורקינט שיאומי – זה יתאים לכם. 

מה היתרונות? אתם יכולים להגיד שלום לפנצ'רים. איתם לא תצטרכו עוד להתעסק.

יש מגוון דגמים של צמיגים מלאים, חשוב לבחור באחד שהוא גמיש ושתהייה לו אחיזה טובה.

צמיגים מלאים לקורקינט שיאומי M365
לצמיגים מלאים יש חסרונות, אבל פנצ'ר לא יהיה איתם.

 צמיגים CST V3 עם הפס הלבן

אופציה אחרת היא פשוט לשדרג לצמיג אוויר איכותי. ניתן לרכוש צמיג שהוא הרבה יותר חזק ואיכותי מהצמיג המקורי. גם כאן היצרנית הטיוואנית CST עושה עבודה טובה כמו הצמיגים שלה בקורקינטים אחרים ואופניים. הדגם המדובר נקרא V3, תזהו אותו לפי הפס הלבן. הצמיג הזה הוא כאמור הרבה יותר איכותי מהדגם המקורי ולא תסבלו מפנצ'רים בצורה מוגזמת. הצמיג הזה הוא בהחלט אחת מהאופציות המומלצות ביותר. עם הצמיג הזה לא צריך להתפשר על איכות רכיבה, ההפיך הוא הנכון. הרכיבה תהייה הרבה יותר נוחה בזכות צמיג אויר איכותי. מה עם הפנצ'רים? כמות הפנצ'רים תרד משמעותית אבל לא תיעלם בכלל.

צמיג CST V3
צמיג אויר CST V3 עם הפס הלבן. בהחלט אופציה מומלצת.

 צמיגי 10 אינץ' לשיאומי

פתרון נוסף שקיים בשוק הוא לשדרג לצמיגים בגודל של  10 אינץ' (הגודל המקורי הוא 8.5). צמיגים אלו יביאו לנסיעה נוחה ויציבה יותר, וזאת בעקבות קוטר גלגל יותר גדול כמובן. תרגישו פחות רעידות ותקבלו עוד כמה קמ"ש בודדים במהירות הסופית. החיסרון הוא שההתקנה היא קצת יותר מורכבת, מה שיכול קצת להקשות על מי שרוצה לעשות את זה בעצמו. מי שכן ישדרג לצמיגים אלו, ישדרג לעצמו את חווית הנסיעה. יתרון נוסף הוא שבצמיג הזה הרבה יותר פשוט ונוח לתקן פנצ'ר. אם אתם בעניין של לעשות את זה לבד, זה בהחלט יתרון. 

צמיגים 10 אינץ' מגיעים בכמה מידות:

10X2

10X2.2

10X2.5

10X3

לרוב נרצה לשים את האופציה הראשונה של 2 אינץ' רוחב. ניתן לשים גם מידות אחרות אך התקנה זו דורשת חריטה של הג'אנט על מנת לאפשר לרוחב הרצוי להתאים. 

צמיג 10 אינץ לקורקינט שיאומי
צמיגי 10 אינץ ישדרגו לכם את חווית הנסיעה בעזרת קוטר גלגל גדול יותר.

 איזה צמיג עדיף לשיאומי שלכם?

זה מאוד אישי, כל אחד יבחר את מה שהכי מתאים לרכיבה ולאופי השימוש שלו בקורקינט. הדבר היחידי שהוא מומלץ באופן חד משמעי הוא שכדאי להחליף את הצמיג המקורי בפנצ'ר הראשון שלכם. 

לא הסתדרתם לבד עם תיקון הקורקינט? אין לכם זמן לשבור את הראש על צמיגים לקורקינט? ל הניידת שירות תגיע עד אליכם לשירות שעוד לא הכרתם. 

בהצלחה בתיקון הקורקינט 🙂

רוצים לדעת יותר איך השירות שלנו עובד? כנסו לעמוד שאלות נפוצות 

שיתוף מהיר:

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך

יצירת קשר

לפרטים נוספים והתאמת חבילה לחברה שלכם