שירות עד הבית או המשרד

סוללה לקורקינט שיאומי

סוללה חדשה לקורקינט שיאומי או סוללה יד שניה | דעה

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

אז הגיע הזמן להחליף סוללה לקורקינט שיאומי שלכם? איך תדעו שבאמת הגיע הזמן להחליף סוללה לקורקינט? אולי בעצם כדאי לנסות ולתקן את הסוללה או שעדיף לקנות סוללה משומשת? במאמר הבא נדבר קצת על סוללה לקורקינט שיאומי ונבדוק את האופציות שיש לנו בשוק. 

סוללה חדשה לקורקינט שיאומי

כמובן שהפתרון הכי קל כאשר צריך להחליף סוללה הוא לקנות אחת חדשה. עמה מה, כל מי שפעם ניסה לקנות סוללה לקורקינט שיאומי בוודאי שם לב שהיא לא כזו נגישה. הסיבה העיקרית לכך היא ממש כמו הסיבה שלא בהרבה חנויות מוכרים קורקינט שיאומי חדש. זה פשוט לא ממש משתלם לרוב החנויות ולכן קשה לכם למצוא אותם. 

אם פעם בכל חנות של טלפונים סלולרים היו מוכרים קורקינט שיאומי, היום בעיקר תמצאו אותם ברשתות הגדולות. הסיבה לכך נעוצה ברווח כמעט אפסי שיש לחנויות על הקורקינט הזה בגלל המחיר הנמוך. הרשתות הגדולות הבינו את הפוטנציאל ומחזיקות אותו כדי למשוך קונים ולאו דווקא כי יש להם איזשהו רווח גדול עליו (זוכרים את העוף בשקל? אז משהו כזה).

אם החלטת ללכת על סוללה חדשה – וודאו שהיא חדשה ולא מפירוק או כל קומבינה כזו או אחרת. 

כמה זה עולה…

כיום המחיר של קורקינט שיאומי חדש הוא באזור 1,500 שקלים. לפעמים אפילו פחות. המחיר של סוללה חדשה ומקורית יהיה באזור 700 שקלים. הבדל לא קטן באחוזים, האם זה מצדיק רכישה של סוללה חדשה? לא בטוח…

אורך חיים ממוצע של סוללה לקורקינט שיאומי הוא משהו כמו שנתיים עד שלוש. עכשיו, בכל זאת קניתם קורקינט מאיכות יחסית נמוכה. אין בזה רצון להגיד שקורקינט שיאומי הוא לא טוב, להיפך הוא קורקינט מעולה. חשוב אבל להכיר במגבלות שלו כאחד הקורקינטים הזולים בעולם (והנמכר ביותר). קורקינט שיאומי שיש לו שנתיים או שלוש שנים של רכיבות, ברוב המקרים יהיה במצב לא כזה טוב. 

אם אתם מרוצים מהקורקינט והוא שירת אתכם נאמנה, זאת יכולה להיות הזדמנות מצוינת להתחדש בדגם האחרון. שיאומי מהלך השנים מוציאים עדכונים ומשפרים את הקורקינט כך שאתם מקבלים ערך מוסף. קורקינט שיאומי של היום זה לא קורקינט שיאומי של 2018.

תיקון סוללה של קורקינט שיאומי

בשורה התחתונה, ברוב המקרים זה לא יהיה משתלם. היזהרו מכל מיני ליצנים שמציעים לכם תיקונים פיראטים. אם הכלי שלכם באחרית – ממשו אותה. אם הסוללה כבר בת שנתיים בערך, בכל מקרה אין מה להיכנס להחלפה של תאים בסוללה. התיקון היחידי שמשתלם לעשות זה רק החלפת כרטיס לסוללה במקרה והוא תקול. וגם זה לא תמיד. 

הסוללה בקורקינט שיאומי היא דיי מוצלחת. שיאומי עשו שם עבודה טובה. אם היא מצריכה תיקון, צריך להיות לכך סיבה טובה. אולי מים חדרו אליה, אולי הפעילו עליה עומס גדול מידי (פריצה לדוגמא). זכרו שבין אם הסוללה היתה בשימוש או לא, עדיין יש לה בלאי טבעי.

תיקון סוללה זה לא משחק ויכול להיות מסוכן, כדאי להבין טוב יותר את ההנחיות לשימוש נכון בסוללה.

סוללה יד שניה של קורקינט שיאומי

סוללה יד שניה היא גם אפשרות. אמנם זה פחות מומלץ, אבל זאת אופציה עדיפה על תיקון לרוב. אם הסוללה שאתם רוכשים היא עדיין בשנה הראשונה של חייה, יש מצב טוב שהיא במצב אחלה. במצב כזה היא יכולה לשרת אתכם נאמנה לעוד שנה לפחות.

ודאו רק שאתם קונים ממישהו אמין. דרשו לראות חשבונית עסקה כדי שתוכלו לדעת מה גיל הסוללה. אם אתם רוצים להחמיר, באזור ה 100 שקלים תוכלו לבצע בדיקת עומס לסוללה בחנויות המובילות. כך תדעו בדיוק מה מצבה וכמה אמפר שעה יש בה. 

סיכום

אם זו סוללה חדשה ודאו שאתם קונים סוללה ממקום שידע לתת לכם מענה בעת תקלה. אם קניתם מאדם פרטי, תתעקשו לראות חשבונית כדי לדעת את גיל הסוללה. תתרשמו מהקורקינט עצמו כדי לנסות ולהבין מה היה אופי השימוש. ודאו שאין על הסוללה סימנים של מים. ועוד בדיקה חשובה שתוכלו לעשות היא לבדוק טעינה מלאה של 42 וולט. אם הסוללה בטעינה מלאה לא מגיעה ל 42 וולט – תוותרו עליה. 

רוצים את עצת הזהב שלי? עדיף להוסיף כמה מאות שקלים ולהתחדש עם קורקינט שיאומי חדש. זה עדיף מאשר להישאר עם קורקינט בן שנתיים ודיי מרופט ברוב המקרים. את הישן אפשר למכור לחלפים אם אתם מתעקשים לצמצם את ההפרש. 

בהצלחה 🙂

שיתוף מהיר:

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך

יצירת קשר

לפרטים נוספים והתאמת חבילה לחברה שלכם