שירות עד הבית או המשרד

תיקון פנצ'ר אופניים חשמליים

תיקון פנצ'ר של אופניים חשמליים – מדריך וידאו

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

תיקון פנצ'ר של אופניים חשמליים הוא חד משמעי התיקון שכנראה תצטרכו להתמודד איתו הכי הרבה פעמים. פשוט אין מנוס מלקבל פנצ'ר מידי פעם. זה חלק מהחוויה של שימוש באופניים חשמליים. אופציה אחת שאתם בטח מכירים היא ללכת לחנות אופניים הקרובה אליכם לתיקון פנצ'ר. תוכלו כמובן להזמין את ניידת השירות שלנו לתיקון פנצ'ר עד הבית (אם אתם באיזור שירות שלנו). האופציה השלישית והכי זולה היא לעשות את תיקון הפנצ'ר בעצמכם. במאמר הבא תקבלו הדרכה מלאה על איך עושים תיקון פנצ'ר בגלגל אחורי של אופניים חשמליים.

תיקון פנצ'ר של אופניים חשמליים בקלות

תיקון פנצ'ר של אופניים הוא אמנם התיקון הכי נפוץ, אבל גם התיקון הכי קליל. הוא לא מצריך ממכם כלים יקרים וייעודיים. למעשה גם אם אתם מאלו שהם לא בקטע של לתקן בעצמם, דווקא את התיקון הזה כדאי שתכירו. לאו דווקא ממקום של חיסכון, אלא ממקום שיש סיכוי דיי טוב המיומנות הזו תציל אתכם מהרבה עצבים ובזבוז זמן מיותר במידה ואתם תקועים עם פנצ'ר באופניים חשמליים באמצע הדרך.

אתם אולי חושבים שתצטרכו דלי עם מים, אבל לשמחתם היום כבר לא ממש מתקנים את הפנצ'ר אלא מחליפים את הפנימית בשלמותה. זה הופך את התהליך להרבה יותר פשוט ובתכלס כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק לפרק ולהרכיב את הגלגל.

תיקון פנצ'ר קדמי של אופניים חשמליים

תיקון פנצ'ר קדמי הוא פשוט וקל מאוד. כל שעליכם לעשות הוא לשחרר את האומים של הציר, לרוב בעזרת מפתח 15ממ. ההמשך, חליצת הצמיג והחלפת הפנימית הן בדיוק אותו הדבר כמו בתיקון פנצ'ר אחורי. תוכלו לראות בסרטון איך עושים את זה בדיוק.

פנצ'ר קדמי באופניים הוא קצת פחות נפוץ ולרוב הצד שיתפנצ'ר לכם הוא הגלגל האחורי. זה מכיוון שרוב העומס יושב על הגלגל אחורי שבמרכזו נמצא המנוע. נוסיף את הנטייה של הרבה רוכבים להרכיב שזה שילוב מצוין לקבלת פנצ'רים

איך להמנע מפנצ'ר באופניים חשמליים

הדבר הכי חשוב שמניעת פנצ'רים שלצערי הרבה רוכבים לא מקפידים עליו הוא לחץ אויר תקין. טווח לחץ אוויר של הגלגל שלכם מצוין על הצמיג ליד האותיות PSI. לחץ אויר מודדים בPSI או בBAR. בישראל נהוג להשתמש בPSI.

הגלגל הכי נפוץ של אופניים חשמליים בישראל הוא של קוטר 20 על 2 ושם לחץ האויר המומלץ הוא בין 40 ל50 PSI. בפאט בייק, אופניים עם גלגל רחב של 20 על 4, לחץ האוויר המומלץ הוא בין 20 ל30 PSI. 

עוד דבר חשוב הוא להחליף צמיגים לפי הצורך. אופניים חשמליים לא חייבים בטסט שנתי כמו רכב ולכן אין סמכות מחייבת אתכם להחליף צמיג. יחד עם זאת, אם אתם רוצים לרכב ללא סיכון מיותר כדאי להחליף צמיג לפי הצורך. הצורך לא מחייב להחליף צמיג רק שיש חור גדול ואגרסיבי, אלא גם שהצמיג יבש ובלוי. 

צמיגים טובים ותקניים לא רק יהפכו את הרכיבה שלכם ליותר בטיחותית, הם גם יסייעו לכם לקבל פחות פנצ'רים בגלגלים.

חומר אנטי פנצ'ר

חומר אנטי פנצ'ר הוא דבר נוסף, שיעזור לכם לצמצם את כמות הפנצ'רים. חומר אנטי פנצ'ר שיש גם שקוראים לו גי'פה הוא למעשה סוג של דבק נוזל וסמיך יחסית. מזריקים אותו לתוך הפנימית וכאשר יש חור קטן החומר מתביית עליו וסותם אותו. חומר אנטי פנצ'ר לא באמת מונע פנצ'רים, הוא רק סותם אותם. לכן, אם הצמיג שלכם בלוי, לפני שאתם שמים חומר תחליפו צמיג כדי מראש לנסות ולמנוע בכלל את הפנצ'ר. 

יש נטייה לחשוב שבגלל שקוראים לזה חומר אנטי פנצ'ר אז ברגע ששמים אותו פותרים את בעיית הפנצ'רים פעם אחת ולתמיד.

כמו שאפשר להבין מהפסקה הקודמת, לא כך הדבר. אז שימו לב לעניין הזה שלא תתאכזבו. החומר לא מונע באופן אבסולוטי פנצ'ר, הוא רק סותם את החור במידת האפשר.

בשנים האחרונות, עם עליית המכירות של אופניים והקורקינטים החשמליים, יצרניות החומר התחילו להוציא לשוק תרכובות לשימוש של כלים חשמליים. לרוב התרכובות האלו יהיו יותר סמיכות ועמידות שאמורות לעמוד בתנאים יותר אגרסיביים מאשר אופניים רגילים. זה לא ממש משנה באיזה מותג אתם משתמשים, אבל שימו לב שאתם שמים או שמים לכם את הגרסא לאופניים חשמליים. היצרניות הישראליות אוקו (OKO) וגו'ס (JOES) המובילות את השוק ועשו לכם עבודה נהדרת.

החלפת פנימית לגלגל אחורי של אופניים חשמליים - וידאו

שימו לב שבסרטון מדובר על אופניים הכי סטנדרטיות ונפוצות. יחד עם זאת זה לא ממש משנה איזה אופניים חשמליים יש לכם, העיקרון נשאר זהה גם אם זה גודל גלגל אחר. יכול להיות שתצטרכו אולי להשתמש עם מפתח במידה שונה אבל עיקרון פרוק והרכבת הגלגל האחורי נשארת זהה

רשימת כלי עבודה להחלפת גלגל אחורי של אופניים חשמליים

  • מפתח 18 (בסוגי אופניים חשמליים מסוימים יכול להיות גם 17, 19 או 21)
  • כפות חליצה
  • מפתח 10 (לא חובה אבל עוזר מאוד)
  • משאבת אוויר
  • פנימית במידה הרצויה
  • מגבת/סמרטוט להגן על הצג
  • מפתח 15 – אם זה פנצ'ר קדמי

סיכום

תדאגו שתמיד יהיה לכם בתיק פנימית חדשה ואת כלי העבודה מהרשימה שתוכלו לתת לעצמכם מענה. כמובן שנשמח להגיע ולתת לכם שירות של תיקון פנצ'ר לאופניים חשמליים עד הבית, אבל אם אתם תקועים בדרך ולחוצים בזמן, עכשיו אתם יודעים איך לעשות את זה לבד. 

אולי בפעם הראשונה והשניה זה יראה לכם קצת מורכב ומאיים, אבל אחרי כמה פעמים כבר תשלטו בזה תוך 10 דק 15 דק כבר תוכלו להמשיך בדרכם ללא עיכובים מיותרים וללא שתצטרכו לסמוך על מישהו אחר.

שיתוף מהיר:

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך

יצירת קשר

לפרטים נוספים והתאמת חבילה לחברה שלכם