שירות עד הבית או המשרד

hubmotor

תיקון כבל מנוע של אופניים חשמליים: מדריך

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

איזה כבל מתאים למנוע שלכם?

תיקון כבל מנוע של אופניים חשמליים הוא תיקון יקר ומורכב יחסית. למעשה כדי לבצע עבודה יסודית, ברוב המקרים פשוט נרצה להחליף את הכבל כולו. במידה והכבל נפגע במקום שהוא רחוק מהציר, נוכל לבצע תיקון חיצוני בעזרת הלחמות. 

כבל עצמו הוא לא חלק מאוד יקר, אבל העבודה היא יחסית מורכבת. נצטרך לפרק ולפתוח את המנוע ולבצע הלחמות מדויקות כי אין במנוע של אופניים חשמליים יותר מידי מקום. 

כבל מנוע של אופניים חשמליים
שימו לב שאתם משתמשים בכבל המתאים. ככל שהמנוע יותר גדול, נרצה שהחוטים של הפאזות יהיו עבים יותר.

נרצה כמובן לוודא שיש לנו את הכבל הנכון למנוע שלנו. אם יש לכם מנוע קטן של 250 וואט או 350 וואט, נשתמש בכבל מנוע סטנדרטי מכיוון שזהו המנוע הכי נפוץ. במידה ויש לנו מנוע 500 וואט ומעלה, נרצה להשתמש בכבל עם חוטים עבים יותר. אם תשתמשו בכבל דק מדי, אתם מסתכנים בכך שהפאזות פשוט לא יחזיקו את הזרם. 

תיקון כבל מנוע של אופניים חשמליים: הסרטון המלא

איזה כלי עבודה תצטרכו לתיקון מנוע של אופניים חשמליים

כל מה שתצטרכו כדי לבצע את העבודה הזו זה מיומנות בסיסית בהלחמות וכלי עבודה בסיסיים כדי לפרק ולפתוח את המנוע. 

הסיבה שאני לא רושם לכם בדיוק איזה כלי עבודה צריך כדי לבצע את התיקון היא כי כל מנוע הוא טיפה שונה. יש מנועים עם ציר שיתאימו למפתח 21 ויש כאלו של 18 או 19 מ"מ. יש כאלו שפותחים אותם עם מברג פיליפס ויש כאלו שעם מפתח אלן.  פשוט תצטרכו להסתכל איזה ברגים ואומים יש במנוע שלכם, אבל כלי העבודה בתיקון הזה הם סטנדרטים לחלוטין. 

אם אתם לא מיומנים בהלחמות, כדי שתתאמנו קצת לפני שאתם מתחילים. מלחם זה לא כלי עבודה יקר ואם אתם אוהבים לתקן אופניים חשמליים, כדי שיהיה לכם אחד כזה. ואחד טוב. לעשות הלחמות עם מלחם זול יכול לבאס את כל העבודה. שימו לב גם שיש לכם בדיל איכותי. ההלחמות בתיקון הזה הן הלחמות בסיסיות ולא קשות, הבעיה היא שאנחנו עושים אותן במקום צפוף וזה קצת הופך את העניין למורכב יותר. בנוסף יש מנועים שצריך להיות מאוד מדויקים באורך של קצה הכבל שנשאר בתוך המנוע, אחרת נהייה בבעיה כאשר נרצה לסגור את המכסה. 

צפייה מהנה ובהצלחה בתיקון 🙂

שיתוף מהיר:

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך

יצירת קשר

לפרטים נוספים והתאמת חבילה לחברה שלכם