שירות עד הבית או המשרד

Kaabo Mantis 10 (מנטיס 10 של קאבו) – סקירה מלאה

| נכתב ע"י אבירם חורפי
תוכן עניינים

מאנטיס 10 של חברת קאבו, ללא ספק אחת הבחירות המעניינות ומפתיעות לטובה בקטגוריה. המתחרים הישירים של המנטיס 10 הם האינוקים OX הזירו 10X והK11. המאנטיס ללא ספק נותן תמורה למחיר שלו ומאתגר את המתחרים. אז לאחר כמה חודשים של שימוש, קבלו את הסקירה מלאה גם בוידאו.

סוללה, בקר ומנוע

דגם הכניסה של המאנטיס 10 של קאבו מגיע עם סוללת 48V וקיבולת של 18.5AH. נתונים בהחלט מספקים לדגם כניסה ויעשו את העבודה בצורה טובה לרוב האנשים. 

כמובן שצריך לזכור שבישראל מגיעים לנו דגמים משונמכים בעקבות רגולציה קשה. אם בכל זאת תחליטו שאתם רוצים לקבל את הגירסה המלאה, תוכלו לשדרג לסוללת 60V והיתרון הגדול שלא תצטרכו להחליף את הבקר מכיוון שהוא כבר תומך גם במתח של 48V וגם במתח של 60V. מה שכן, תצטרכו לקנות ספייסר כדי להרים מעט את הבורד שיהיה מקום לסוללת 60V. התאים בסוללה הם בעלי כוח פריקה של C5, מה שבהחלט מספיק לביצועים של הבקר והמנוע.

הבקר במאנטיס זורק למנוע 30 אמפר פיק שזה בסביבות ה15 אמפר רציף. הבקר עובד על גל סינוס (SINEWAVE) והיתרון שלו הוא שהוא הרבה יותר שקט ונחשב איכותי יותר מרוב הבקרים בשוק שעובדים על גל ריבועי (SQUEREWAVE).

המנוע מדורג 1,200 ואט וזה בהחלט מכובד לקורקינט סטנדרט, אבל אם זה לא מספיק לכם, תוכלו להוסיף עוד אחד כזה מקדימה וזה יטיס אתכם אפילו בעליות הכי קשות. 

סטנדרט מפתיע של כל טוב

כסטנדרט המאנטיס מגיע עם אזעקה ושתי שלטים. האזעקה מאפשרת לכם לא רק לכבות ולהדליק את הכלי דרך השלט אלא גם לנעול את הגלגל. ברגע שהאזעקה דרוכה היא תקשה על מי שרוצה אולי לגנוב לכם את הכלי. אין הרבה קורקינטים חשמליים שמגיעים עם מערכת כזו כסטנדרט וזה בהחלט פיצ'ר יעיל ונוח.

המנטיס 10 מגיע כסטנדרט עם צמיגים עבים ברוחב 3 אינץ' של חברת אינובה המוכרת. הצמיגים האלו בהחלט עושים עבודה נהדרת גם באחיזת הכביש וגם  בצמצום הפנצ'רים.

מגני הבוץ מרגישים מפלסטיק איכותי ונראה שהם לא נוטים להישבר בקלות כמו בהרבה קורקינטים. הבורד, משטח העמידה,  מספיק רחב וארוך. על הבורד יש כיסוי נגד החלקה, מה שבהחלט משפר את העמידה על הכלי.

גם מערכת הקיפול, נקודת התורפה של כל קורקינט מרגישה מאוד טוב. גם בהנדסת אנוש והגישה לקיפול, וגם בחוזק. הכידון מרגיש מאוד יציב ולא נוטה להשתחרר ולהתנדנד

Mantis 10 הסקירה המלאה - וידאו

מערכת ברקסים

מערכת הברקסים במאנטיס היא של זום, אבל תחת המיתוג של קאבו. 

הבחירה בזום קצת מאכזבת והיה מצופה כאן לסטנדרט יותר גבוה. מצד שני להבדיל מהזום של הזירו 10X, מערכת שסובלת מנזילות ותקלות כרוניות, במנטיס נראה שהברקסים עובדים בצורה טובה.

עושה רושם שקאבו כן שיפרו את הסטנדרט של זום, וסה"כ עשו מערכת ברקסים שעושה אחלה עבודה ובהחלט מספקת נכון לכתיבת שורות אלו.

שילדה ובולמים

השילדה של המנטיס מספקת גיאומטריה משובחת, אם אתם רוכבים מנוסים – תדעו להעריך אותה. במבחן הרכיבה עם יד אחת, אפשר לשייט ביציבות רבה יחסית להרבה מאוד קורקינטים אחרים שלרכב עליהם עם יד אחת זה בלתי אפשרי. כמובן שאני לא ממליץ לרכב עם יד אחת, אבל זה מבחן טוב ליציבות הכלי.

ביחד עם בולמי זעזועים טובים מאוד, גם מקדימה וגם מאחורה. המנטיס מספק חווית רכיבה נדירה ואיכותית גם בכבישים לא סלולים. אם אתם יורדים ועולים מדרכות – תוכלו לבצע את המשימה בקלות מאוד. הכי בקלות שיצא לי לפחות לחוות ברכיבה על קורקינט חשמלי.

המנטיס 10 שוקל רק 25 קילו והוא הקל בקטגוריה. אם יש לכם לסחוב אותו קומה או שתיים, זה בוודאי יקל עליכם.

ובכל זאת יש במנטיס גם חסרונות

ועדיין גם המנטיס לא חף מחסרונות, כי אין דבר כזה מושלם.

  • החיסרון אולי הכי בולט הוא בגזרת התאורה. למנטיס כן יש לדים כחולים שיקלו על הזיהוי שלכם. יש אורות ברקס אדומים מאחורה אבל למנטיס אין פנס ראשי איכותי וחזק מקדימה. כן יש פנס קדמי על הבורד אבל הוא ממש לא מספיק ולא מספק עלומת אור טובה שמאירה בביטחה את הדרך. החיסרון בפנס קדמי טוב בהחלט מורגש כאשר רוכבים בלילה.
  • אם תרצו לצפור תגלו פעמון שיותר מזכיר פעמון של אופני ילדים ולא צופר חשמלי איכותי כפי שמצופה מכלי בסטנדרט הזה. אמנם הפעמון עושה עבודה סבבה, ועדיין… 
  • הרגלית מרגישה פשוטה וזולה מידי, אבל בקלות תוכלו לקנות אחת הרבה יותר טובה ולשדרג אותה.
  • מנגנון בטיחות שמאפשר את כניסת המנוע לפעולה מאפס רק לאחר דחיפה קלה קצת מעצבן. אמנם למתחילים זה אחלה דבר ויכול למנוע תסבוכות, אבל לרוכב מנוסה זה יכול קצת להעיק.

סיכום

לסיכומו של עניין המאנטיס הוא תמורה מעולה ל7,500 שקלים שתשלמו עליו. אם נשווה את דגם הכניסה של המאנטיס לדגמי הכניסה של המתחרים – המאנטיס לוקח ברוב הפרמטרים ומספק לא רק חווית רכיבה מעולה אלא גם אמינות ומפרט גבוהה יחסית כסטנדרט.

בנוסף ולא פחות חשוב את המאנטיס מייבאת רשת אורבניקו, מהותיקות בארץ. רשת אורבניקו ידועה בשירות הטוב שלה ככה שגם כאן תקבלו סטנדרט אחר למה שהתרגלתם אולי מיבואנים אחרים. 

דגם הכניסה של המנטיס 10 עולה בין 7,000 ל7,500 תלוי במבצעים. 

אם נשווה את דגמי הכניסה של הדגמים, המנטיס לוקח ובגדול ברוב הפרמטרים. אמנם עיצוב זה עניין של טעם, אבל מבחינה מכנית, טכנית וחווית רכיבה – המנטיס עולה על האוקס. קראו את הסקירה המלאה של המנטיס 10 וצפו בוידאו.

שיתוף מהיר:

רק נוודא שאתם באיזורי השירות שלנו...

מפת איזור רעננה, רמת השרון, הרצליה, צפון תל אביב החדש

האם את/ה נמצא/ת בצפון תל-אביב, רמת השרון, רעננה או הרצליה?

מעולה! איך תרצו לדבר איתנו?

התקשרו או שלחו הודעה ואנחנו בדרך אליכם

058-444-6266

התקשר

אוף...

מצטערים, אך הניידת שלנו לא מגיע לאיזור שלך

יצירת קשר

לפרטים נוספים והתאמת חבילה לחברה שלכם